3D výstava

/ 1.B

3D výstava

9. února byla pro nás připravena v učebně hudební výchovy 3D výstava. Dostali jsme 3D brýle a nejdříve jsme se dívali na film Úžasný oceán. Poté nám bylo vysvětleno, jak se takový 3D film točí, proč je 3D obraz bez brýlí rozmazaný a co to 3D vůbec je. Polovina dětí sledovala další film o záchranářích a druhá polovina odešla do vedlejší třídy, kde byla nachystaná 3D kamera, na kterou jsme se mohli natočit. Také jsme si mohli vyzkoušet virtuální realitu, zvláštní rentgenové brýle, přes které jsme mohli vidět svoji ruku. Byl tam hologram, 3D pohledy, 3D fotky, zkoušeli jsme chytat malého šmoulíka. Na chodbě bylo připraveno světlo, a když jsme si nasadili brýle, viděli jsme různé světelné obrazce. Po vyzkoušení všech aktivit jsme se prohodili. Nakonec byl čas se s 3D výstavou rozloučit a rozejít se zpátky do tříd. Dnešní den se nám moc líbil.

Kristýna Petrová a Rozálie Šiborová