Animace 1. B a 5. A

/ Nové Město na Moravě

Animace 1. B a 5. A
Naši kamarádi z 5. A jeli na školní výlet do Prahy a mimo jiné zde navštívili Muzeum Karla Zemana. Seznámili se s technikou animace, která byla použita při natáčení filmu Cesta do pravěku.
Protože je to technika velmi efektní a poměrně snadno realizovatelná i v našich školních podmínkách, rozhodli jsme se ji naučit.
 Každý prvňáček pracoval se svým kamarádem z páté třídy. Děti už se dobře znají, protože nám páťáci pomáhali s úspěšným zvládnutím školních situací od prvního školního dne. A společně vytvořili filmový efekt, který jsme zachytili na fotografiích. Někteří svůj výtvor doplnili krátkým popisem děje svého filmu.
Byla to naše poslední společná práce, a proto tímto děkujeme dětem z  5. A  za celoroční pomoc a přátelství.
Michalce utekl pes
Adéla Horákovská a Kristýna Zelená
Byl jednou jeden slunečný den. Michalka se rozhodla, že půjde na procházku se svým psem Adolfem. Michalka povídá: „ Pojď, Adolfe, půjdeme se proběhnout na louku.“ A Adolf to schválil: „Haf, haf.“ Míša vypustila Adolfa, aby se proběhl. Najednou Michalka volá, píská a Adolf nikde. Michalce skoro ukápla slza, že jí Adolf utekl. Rozběhla se a utíkala a pořád volala a pískala. Míša si sedla a plakala. Najednou se lekla a začala se třepat. Z křoví vyběhl Adolf a Michalka měla strašnou radost. Přivázala ho a šli domů.

Zamilovaný kůň
Eva Chrástová a Nikol Špinarová
Před dávnými a dávnými časy se narodil kůň jménem Kopýtko. Když mu bylo 25, vydal se do světa hledat svoji lásku. Po cestě se ztratil v hlubokém lese. V dáli slyšel koňské řehtání. Utíkal tam. V hluboké jámě byla uvíznutá kobyla jménem Lentilka. Kopýtko jí šel rychle pomoci. Když Lentilku vytáhl, tak mu moc poděkovala za pomoc. Rázem se do ní Kopýtko zamiloval. I Lentilce se Kopýtko líbil. A tak se rozhodli spolu žít. Žili nedaleko lesa, kde se seznámili. Bylo to na krásné louce.  Žili spolu šťastně až do smrti.
3, 2, 1 – START!!
Karolína Kunstmüllerová a Honza Kunstmüller
Jednoho dne se Tonda s Honzou vydali sledovat závody aut. Vyhlédli si, že závodí: Martin Sochor, Pavel Novák, Honza Sláma, Filip Starý, Peter Freiwald, Matyáš Petr a Michael Jánský. Jeli 10 koleček. Když už byli připraveni na startu, ozvalo se 3, 2, 1….start! V prvních třech kolech se vepředu držel Filip a za ním byl Matyáš. Ve 4. A 5. Kole se to promíchalo na 3. a 4. Místo se dostali Honza a Martin. Ti to nakonec dotáhli na vítězství se stejným časem. Byl to super den!
Houbař zajíc
Peter Freiwald a Vítek Drdla
V jednom lese žil jeden zajíc, který hrozně moc toužil najít houby. Hledal už 1 rok, ale žádné nemohl najít. Vždy když nějakou našel byla buď nejedlá nebo jedovatá. Zajíc byl smutný. Jednu noc se mu zdál sen o velkém stromě, pod kterým rostly 2 houby. Další den se zajíc vypravil na výlet. V půlce cesty se najednou zastavil. Před ním stál ten stejný strom, který viděl ve snu. Rychle k němu běžel a sen nelhal. Byly pod ním 2 pravé hřiby. Zajíc nemohl uvěřit, že našel svoje první houby. Ten večer si je uvařil a snědl.
Sběratel motýlů
Max Pavelek a Veronika Červinková
Honza a jeho věrný kůň Rek se psem Brokem chytají různé vzácné i nevzácné druhy motýlů. Vydávají se do různých zemí a prožívají různá dobrodružství.
Neandrtálcovy příhody
Daniel a Pepa Žák
Jednoho dne neandrtálec čůral za stromem a najednou slyšel strašný řev a vyběhl na něj T-rex a kousl ho do zadku. Neandrtálec rychle vyběhl  a kráva se mu ještě vysmála.