Bramborový den 1. B a 4. B

/ Iva Hubáčková

Bramborový den 1. B a 4. B

Na konci září jsme prožili společné dopoledne s kamarády ze 4. ročníku. Tématem projektového dne byly brambory. Čtvrťáci vyrobili bramborová tiskátka s geometrickými tvary a pracovní kalhoty z papíru. Společně jsme je pak ozdobili barevnými obtisky. Také jsme se naučili básničku od Františka Hrubína o Honzíkovi, který místo ztracených korálů přinesl brambory. V dalším úkolu jsme si procvičili počet slabik ve slovech patřících k podzimu. A teď pozor, dokázali byste nakreslit traktor jedním tahem? My jsme to zkusili a opravdu to jde. Celé dopoledne vyvrcholilo před obědem bramborovým tělocvikem. Čtvrťáci pro nás připravili na školním dvoře sportovní soutěže. Každý z nás získal odměnu. Projektový den jsme si moc užili, poznali jsme nové kamarády a už se moc těšíme na další společné setkání.

1. B