Březen ve 4. A

/ 1.B

Březen ve 4. A

Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem. Touto lidovou pranostikou se neřídíme, zato pilně pracujeme a nikdo z nás nezahálí. Jaro přišlo mezi nás a my vás informujeme, co všechno jsme během měsíce března zažili.

Kdo zná nejlépe Českou republiku
V hodinách vlastivědy jsme se celou první polovinu školního roku učili o České republice a na závěr učiva jsme si ve třídě uspořádali kvíz – Kdo zná nejlépe Českou republiku. Nejvíce znalostí prokázala a na prvním místě se umístila Kristýna Petrová, 2. – 3. místo obsadily Andrea Freiwaldová a Anežka Maršálková.

Návštěva penzionu – Milan Tomášek
14. března navštívila naše třída penzion pro seniory. Měli jsme pro ně připravený program, který jsme si nacvičili ve třídě. Celé 4 roky si hrajeme na námořníky a cestujeme po světě rozděleni do čtyř skupin. Převlékli jsme se do námořnického a vyrazili. Nejprve jsme zazpívali námořnickou hymnu a každá skupina svůj pokřik. Recitovali jsme básničky a četli pohádku o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Na závěr jsme si s babičkami zazpívali Beskyde, Beskyde a vybarvili barevnými houbičkami obrázek. Doufám, že se to babičkám líbilo a zpříjemnili jsme jim den.

Velikonoční zvyky na Krátké – Rozálie Šiborová
21. března jsme vyjeli na výlet na Krátkou, abychom blíže poznali tradice Velikonoc. Když jsme dojeli, rozdělili jsme se do tří skupin a paní Kristýna, Sára a Sylva se nám představily. S paní Sárou jsme v cibuli barvili vajíčka a pekli jidáše, které jsme pak snědli s medem. Mohli jsme si opsat i recept.
S paní Kristýnou jsme se naučili, jaké mají názvy neděle před Velikonocemi, vyráběli jsme si holubičky. S paní Sylvou kluci vytvářeli Moranu a holky vyráběly na větvičky včelky a navazovaly stuhy. Když jsme měli hotovo, vyšli jsme ven a obešli celou chaloupku a říkali u toho básničku. Na závěr nás čekala hra Srdce zvonu a loučení. Vydali jsme se zpět k autobusu a jeli domů. Moc se mi to líbilo.

Světový den vody
22. března se slaví Světový den vody. Ve všech zemích světa se konají různé akce, které připomínají význam vody. I my jsme se zapojili a naučili se Desatero o vodě.