Cihla k cihle

/ Kateřina Petrová

Cihla k cihle

V pátek 22.9. 2017 se v Jihlavě uskutečnilo krajské finále soutěže pro školy, které se zapojily do projektu „Podpora polytechnické výchovy na ZŠ“ a pracují se stavebnicí TEIFOC (v rámci výuky prac. činností).

Hlavním organizátorem byl Kraj Vysočina a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Soutěžilo celkem 19 škol našeho kraje, účastníky byly dvoučlenné týmy složené ze žáků 7. a 8. ročníku. Naši školu reprezentovali žáci 7. B – Jakub Jelínek a Honza Sláma.

Každý tým měl za úkol postavit v daném časovém limitu dvoupodlažní rodinný dům s balkonem a šikmou sedlovou střechou. Hodnotil se vzhled modelu, dodržení zadání, přesnost a nakonec matematický výpočet (plocha, objem).

Naši hoši vše zvládli na výbornou a obsadili v této konkurenci 7. místo. Odměnou jim byly hodnotné ceny (kufříky     s nářadím),  fotka s gratulací od organizátora soutěže.

Mgr. Z. Ptáček