Čtenářský klub a Klub zábavné logiky a deskových her

/ 1.B

V druhém pololetí školního roku jsme měli možnost pracovat ve Čtenářském klubu a v Klubu zábavné logiky a deskových her. V každém Čtenářském klubu probíhala dílna čtení knihy …

Čtenářský klub a Klub zábavné logiky a deskových her

V každém Čtenářském klubu probíhala dílna čtení knihy dle vlastního výběru, po které následoval rozhovor o přečteném textu. Čtenářský klub byl zaměřen na aktivity v podobě různých her –  KRIS x KROS, hry na detektiva, byly pro nás připraveny kvízy, osmisměrky, luštili jsme tajné písmo, vyráběli komiksy, dramatizovali pohádky, pracovali s odbornými texty, encyklopediemi. Asi nejvíce nás bavila dramatizace Čtyřlístku. Proměnili jsme se v Myšpulína, Fifinku, Bobíka, Pinďu a další postavy. Usilovně jsme nacvičovali scénu „Bobík má narozeniny“, kterou jsme v hodině čtení sehráli ostatním spolužákům.

Matematiky se už nebojíme, protože jsme se ji snažili v Klubu zábavné logiky probádat ze všech stran. I zde jsme zábavnou formou řešili problémové úlohy, rozvíjeli geometrickou představivost – stavby z kostek, hráli deskové hry Bingo, Bludiště, Ubongo, Digimat, Matematické loto. Naučili jsme se hrát spoustu matematických didaktických her, řešili Sudoku, Tangramy, Evereto, Kolumbovo vejce, Kouzelný kruh a srdce, Magické čtverce. Nejvíce se nám líbil Klub zábavné logiky, při kterém bylo počítání spojeno se sportovním zápolením. Za pilnou práci jsme byli v posledních klubech odměněni zmrzlinou.