Dalton v 1. B – prosinec 2015

/ Nové Město na Moravě

Dalton v 1. B – prosinec 2015

Před Vánocemi jsme se poprvé setkali ve výuce s daltonem. Prvky daltonu jsme už znali z dřívějška. Poprvé jsme ale pracovali v celodenním daltonském bloku, kdy paní učitelka ustoupila do pozadí a přebrala roli pomocníka ve vzdělávacím procesu. A my jsme podle základních principů daltonu, kterými jsou – zodpovědnost, samostatnost, spolupráce plnili úkoly. Každý jsme dostali svůj plán práce. Mohli jsme si libovolně volit, který úkol si právě splníme a také místo, kde chceme pracovat. Celou dobu jsme si ale byli vědomi toho, že na konci by měly být splněny všechny úkoly. Práce nám šla velmi dobře. Vše jsme plnili s takovým nasazením, že mnozí zapomněli i na přestávku a pracovali přes ni. Při hodnocení jsme vyjádřili své pocity ze samostatné práce. Většině z nás tento způsob výuky velmi vyhovoval, práce nás těšila a měli jsme radost z dobře odvedené práce.
1. B