Den dětí s hasiči

/ Simonová Gabriela

Den dětí s hasiči

Na Den dětí jsme se vypravili do Sněžného strávit dopoledne s místními hasiči. Podle mapy jsme hledali místo, kde je najdeme. Zanedlouho jsme je zahlédli. Přivítali nás rozsvícenými majáky a houkáním. Hasiči nám ukázali hasičské auto a potom vše, co potřebují při dopravní nehodě, požáru nebo při odklízení stromu z cesty. Vyzkoušeli jsme si stříkání s kombinovanými kleštěmi, které hasiči používají při vyprošťování osob z aut. Několik z nás si lehlo do vakuové matrace, kterou hasiči potřebují při snášení raněných z těžko dostupných míst. Dalším bodem byla praktická ukázka hořícího oleje. Hasiči nám ukázali, jak se oheň nesmí hasit. Dopoledne bylo zakončeno pěnou, ve které jsme se vyřádili. Od hasičů jsme dostali památeční medaile. Výlet byl zakončen sladkou tečkou z cukrárny.