Den otevřených dveří žďárských firem – soutěž

/ Kateřina Petrová

Den otevřených dveří žďárských firem – soutěž

Jednoho dne zaklepaly na dveře dvě sympatické paní, které nám oznámily, že se ve Žďáře  uskuteční Den otevřených dveří vybraných firem a my máme možnost se zúčastnit soutěže. Zadání bylo prosté – vytvořit jakýkoli projekt, v němž budou představeny tyto firmy a samozřejmě Žďár na Sázavou. A výhra? Šek na školní výlet v hodnotě 15 000 Kč. V tu chvíli jsme se rozhodli, že chceme vyhrát, ale bylo málo času a chyběly nám nápady.

Co takhle vytvořit hudební klip? Obávala jsem se, že nikdo nebude chtít zpívat. Téměř polovina naší třídy mě však mile překvapila, když se jim nápad zalíbil. Naplánovali jsme na víkend celodenní výlet do Žďáru. Já jsem vzala kameru a začalo se natáčet všechno, co nás napadlo – taneční choreografie, ukázky doplňující příběh, letecké záběry z dronu a vtipné scénky. Náš klip vlastně vznikl z velké improvizace. Vymysleli jsme nový text na píseň Sofia. S jejím nazpíváním nám pomohl pan učitel Zdeněk N. Bričkovský. Teď už zbývalo dát dohromady zpěv a video.  Vznikl klip s názvem ,,Firmy, které mění svět“.

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme seděli ve vlaku do Žďáru a nevěděli jsme, co máme očekávat.  Vyhlašovali se výherci. Nervozita sílila. Když jsme uslyšeli větu, že dalšími výherci se stávají žáci 8.A, Leandra Čecha, Nové Město na Moravě, všichni jsme se na sebe s radostným  údivem podívali. Zbývalo jen pár kroků k tomu krásnému modrému šeku s nápisem 15 000 Kč.

Jsem ráda, že jsme vyhráli a že mám tak úžasnou třídu, se kterou si určitě užiju mnoho zábavy.

Kristýna Petrová