Den republiky v 7. třídách

/ Vlasta Zálešáková

Den republiky v 7. třídách

Dne 9. 11. se na naší škole uskutečnil projektový den k 100. výročí založení republiky. Třída 7. A si zvolila za téma 100 let sportu. Žáci se rozdělili do skupin a každá si vylosovala určité období s významnými sportovci. Jejich úkolem bylo vyhledat fotografie a informace o daných sportovcích. Poté je nalepili na barevné papíry, které symbolizovaly barvu olympijských kruhů jednotlivých kontinentů. Na závěr děvčata tyto sportovce nalepila na velké archy podle desetiletí.

Třída 7. B si vybrala téma Po stopách našich prezidentů 1918 – 2018. Žáci si rozdělili prezidenty a vyhledali o nich informace (doba vlády, politické zaměření a další zajímavosti). Dva dobrovolníci přiložili nohu k dílu a vytvořili 11 stop na velké papírové archy. Ke každé stopě si jednotlivé skupiny napsaly informace o daném prezidentovi a nalepily jeho fotografii.

Výsledné práce obou ročníků je možné zhlédnout ve druhém patře naší školy.