Den Země ve 3. A

/ 1.B

Den Země ve 3. A

Den Země – svátek životního prostředí – připadá na 22. duben. Slaví ho miliony lidí z více jak 140 zemí světa. I my jsme se k tomuto svátku připojili a vyučování zaměřili na ochranu životního prostředí. Do školy jsme přišli oblečeni v modrých, zelených a žlutých tričkách symbolizujících barvu vody, zeleně a slunce. Naše aktivity spočívaly v tvorbě reklamního plakátu – TAK ANO, TAK NE, zabývali jsme se tříděním odpadu. Naše plakáty posloužily jako výukový materiál pro prvňáčky, kteří si spolu s paní učitelkou ukázali a vysvětlili, co je pro naši planetu prospěšné a co jí naopak škodí.