Děti čtou dětem aneb setkání dětí z MŠ a ZŠ

/ Eva Pešková

Děti čtou dětem aneb setkání dětí z MŠ a ZŠ

Dubnové téma mateřské školy Čteme dětem paní učitelku Daňkovou inspirovalo a oslovila nás, zda bychom si pro ně připravili nějaké čtení. To bylo něco pro nás, stát se alespoň na chvíli velkými  čtenáři! Právě čteme knihu Honzíkova cesta a milé dobrodružství, které Honzík prožívá, se tedy stalo  i obsahem setkání dětí ze třídy Zajíčků a 2.B.

Z ohlasů p. učitelek z MŠ bylo zřejmé, že se jim i dětem návštěva v ZŠ velmi líbila. Děti předvedly téměř dokonalé čtení příběhu o Honzíkovi s takřka profesionálním přednesem. Ve třídě panovala pohoda a spokojenost. Školáci byli k dětem z mateřské školy milí a vstřícní, snažili se jim ve všem pomoci. Společně si na závěr vyrobili pejska Punťu ze čteného příběhu. Všichni jsme si návštěvu moc užili. Podobná setkávání dětí z MŠ a ZŠ jsou velkým přínosem k budování kladného vztahu předškoláčků ke vstupu do školy. Nemůžeme  opominout, že setkání bylo také setkáním předškoláků s jejich bývalými kamarády z mateřské školy, kteří jsou nyní jejich velkými vzory.