Druhá výprava 1.B, tentokrát do pohádky

/ Kateřina Petrová

Druhá výprava 1.B, tentokrát do pohádky

V lednu nás Čtyřlístek pozval na výlet do pohádky. Plnili jsme pohádkové úkoly z českého jazyka a z matematiky, v tělocviku jsme loupali perníčky, vyzkoušeli jsme si běh v sedmimílové botě, navlékali jsme korále pro Zlatovlásku, zdobili jsme vodnický hrneček na dušičky nebo jsme překonávali překážku se zavázanýma očima šátkem od Bystrozrakého. Naučili jsme se také složit čepici pro Večerníčka a vymalovávali jsme pohádkové bytosti. Největším oříškem byly pohádkové puzzle, ale i tento úkol jsme nakonec zdárně splnili. Odměnou byla pohádka Drak Dobrák, ve které vystupovali i naši kamarádi ze Čtyřlístku. Už jste někdy slyšeli, že by si drak vzal za ženu princeznu? V této pohádce to tak opravdu dopadlo. Princezna si kousla do kouzelného jablka, proměnila se v dračici a byla svatba.