Exkurze do Drážďan

/ Kateřina Petrová

Exkurze do Drážďan
V pátek 1.12. vyrazili mírně rozespalí němčináři v brzkých ranních hodinách na zájezd do Drážďan. Vstávání se jim vyplatilo, neboť v 8 hodin ráno měli sami pro sebe zámek Moritzburg. V klidu se prošli kolem zámku, na schodech objevili zlatý Popelčin střevíček a procházku protáhli i do přilehlé zahrady.
Po půl desáté pak již s batůžky a zachumláni do čepic a šál obcházeli památky v historickém centru Drážďan. Prohlídku zakončili krásným výhledem z kupole Frauenkirche, který po letech vstal jako Fénix z popela.
Odpoledne měli čas utrácet eura na nejstarším adventním trhu v Evropě s názvem Striezelmarkt. Také se mohli ohřát v blízkém obchodním centru.
Počasí na Vysočině se v tu dobu začalo zhoršovat, ale vždy spolehliví řidiči z firmy Uchytil dovezli žáky v pořádku ve večerních hodinách do Nového Města.
Vladimíra Konvalinková