Expedice za poznáním 2018

/ Kateřina Petrová

„Týýý jo, co nás to čeká???“ napadlo pravděpodobně všechny letošní šesťáky, když dostali dopis s pozvánkou na Expedici za poznáním 2018.

Expedice za poznáním 2018

„Týýý jo, co nás to čeká???“ napadlo pravděpodobně všechny letošní šesťáky, když dostali dopis s pozvánkou na Expedici za poznáním 2018. Nutno podotknout, že se všichni k této výzvě postavili čelem (až na drobné výjimky, které skolila choroba) a vyrazili ve třetím zářijovém týdnu každý se svou třídou na výpravu.

A nebyla to výprava ledajaká! Místo exotické krajiny nebo extrémního prostředí čekaly na šesťáky a jejich náčelníky nečekané zážitky, záhady a mnohá překvapení. Cestou na expediční základnu v Jiříkovicích, i na místě samotném, účastníci expedice plnili za nádherného počasí různé zkoušky. Testovali při nich svoje hranice a možnosti, ale také nové spolužáky, nové náčelníky a své třídy v nezvyklých situacích. Navzájem poznávali svá jména a povahy, připravili si hostinu, dokázali se vmáčknout na pidiostrov, zvládli zasedání. Užili si také spoustu legrace při obručované i napětí při cestování poslepu.

Nejnapínavější okamžiky asi zažili při přecházení území Strážce – museli přes něj přenést svůj život a nebýt spatřeni v pohybu. Strážce neodpustil ani chybičku! Všechny třídy si však dokázaly pomoci v nebezpečí, a když někdo o svůj život přišel, ostatní ho nenechali ve štychu.

Nejlepším zjištěním pro náčelníky bylo, že máme tři rozdílné šesté třídy, každá z nich ovšem dokáže táhnout za jeden provaz a v nouzi se o druhého postará. Každá expediční výprava si zpět do třídy přivezla svá vlastní pravidla. Budou-li je všichni do jednoho dodržovat, bude jim spolu dobře nejen v šesté třídě, ale po celý druhý stupeň. A za nás náčelníky všem šestkám přeji: „Ať se vám daří a je vám spolu dobře!“

Náčelník AB