Florbalové meziškolní bitvy roku 2018

/ Kateřina Petrová

Listopad bývá v kalendáři školních sportovních soutěží ponejvíce vyhrazen florbalu. Nejinak tomu je i v letošním školním roce. Turnaje pro děti z prvního stupně organizuje …

Florbalové meziškolní bitvy roku 2018

Turnaje pro děti z prvního stupně organizuje Český florbal pod názvem ČEPS cup. Letos se akce účastní rekordních 1258 týmů z celé republiky. Nejmenší reprezentanti školy odehráli okresní kolo už 1.listopadu ve Žďáře a nakonec dopadli ze všech našich družstev nejlépe, když v konkurenci osmi týmů skončili na skvělém druhém místě a jen jediný vstřelený gól v utkání s pozdějším vítězem je dělil od postupu do kraje.

Turnaje pro druhý stupeň organizuje Asociace školních sportovních klubů pod názvem O pohár ministra školství.

Zde nám ostudu určitě neudělali žáci šestých a sedmých tříd. Ti se pustili do svých soupeřů s minimálními florbalovými zkušenosti, ale s o to větší vervou a s maximálním nasazením. Zlepšovali se zápas od zápasu a nakonec skončili šestí.

Solidním výkonem pak uzavřeli letošní cestu školy florbalovými soutěžemi osmáci a deváťáci. V okrskovém kole skončili rovněž šestí, když jim v extrémně vyrovnané skupině scházel jediný bod k postupu do vytouženého semifinále.

Všem účastníkům turnajů děkujeme za kvalitní reprezentaci školy a těšíme se zase za rok.

Petr Kadlec