Harmonizační den 5.A

/ Vlasta Zálešáková

Harmonizační den 5.A

Od začátku letošního školního roku navštěvuje třídu 5. A šest nových dětí. K bezproblémovému začlenění nově příchozích dětí napomohl tzv. harmonizační (seznamovací den), který si pro nás připravila speciální pedagožka naší školy – paní A. Beranová.

Ve čtvrtek 3. září plnily děti po dobu pěti vyučovacích hodin nejrůznější aktivity vedoucí nejen k rychlému zapamatování nových jmen a tváří. Do paměti se dětem vryla například aktivita s názvem létající koberec. Na začátku si děti „nastoupily“ na prostěradlo ležící na zemi (představovalo koberec). Úkolem pak bylo celé prostěradlo otočit tak, aby během otáčení žádný z žáků nevystoupil či omylem nevypadl z „koberce.“ Ačkoliv se zdál zpočátku tento úkol všem dětem nesplnitelný, díky spolupráci a vytrvalosti byly děti nakonec úspěšné.

I během školního roku se mnohdy setkáváme se situacemi, při nichž je zmíněná spolupráce a vytrvalost nezbytná. Věřím, že zkušenosti nabyté během harmonizačního dne budou odrazovým můstkem k úspěšnému zvládnutí nového školního roku.

A. Fukanová