Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018

/ Kateřina Petrová

Velký úspěch našich sportovců na zimní olympiádě dětí a mládeže.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskutečnily na sportovištích v Pardubickém kraji            od 28. 01. 2018 – do 02. 02. 2018.
Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh a doplňkové sporty – taneční soutěž a šachy).
Tato akce patří mezi největší sportovní události, pořádá se jednou za dva roky. Za každý kraj jsou nominovaní v jednotlivé disciplíně pouze dva sportovci v dané věkové kategorii. Už samotná nominace je pro mnohé závodníky velkou odměnou za celoroční sportovní přípravu.

Z naší školy se do nominace dostali tito žáci:
– běžecké lyžování: Vítek Fousek, Lucka Crháková, Patricie Srnská
– biatlon: Kateřina Holková, Adéla Horákovská, Karolína Špinarová, Michal Zaoral
– akrobatické lyžování – skicross: Jan Beneš
Hned první olympijský den vybojovali naši sportovci dvě zlaté medaile. V běžeckém lyžování Lucie Crháková       a v biatlonu Michal Zaoral.
Oba dva závodníci rozšířili svoji medailovou sbírku i druhý den – Lucka  o stříbrnou medaili a Michal o bronzovou medaili. V běžeckém lyžování si pro bronzovou medaili doběhla v závodě  klasickou technikou Patricie Srnská.
Michal Zaoral dovršil svůj úspěch ve štafetovém závodě, kde se svými kolegy z klubu SK NMNM vybojovali pro Kraj Vysočina 1. místo.
Velký obdiv a pochvalu si zaslouží i další umístění našich závodníků: 5. a 9. místo Karolíny Špinarové, 12. místo Kateřiny Holkové a Adély Horákovské, 16. místo Vítka Fouska a 17. místo Jana Beneše. Na nepopulárním čtvrtém místě se ještě umístila biatlonová štafeta ve složení Karolína Špinarová, Adéla Horákovská a Veronika Tomášková z SK
NMNM. Jmenovaní sportovci jsou členy Sportovního klubu Nové Město na Moravě a zároveň současní nebo bývalí členové  ŠKOLNÍHO SPORTOVNÍHO KLUBU. Všichni závodníci dopomohli svými výkony Kraji Vysočina k  3. místu  v celkovém hodnocení.
Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci a jejich současným trenérům za smysluplnou práci.