Informace k zahájení nového školního roku 2021/22

/ Vlasta Zálešáková

Vážení rodiče a žáci, po prázdninách se 1. 9. opět sejdeme ve školních lavicích. Vzhledem k epidemiologické situaci a v souladu s předpisy a pokyny …

Informace k zahájení nového školního roku 2021/22

Vážení rodiče a žáci,

po prázdninách se 1. 9. opět sejdeme ve školních lavicích.

Vzhledem k epidemiologické situaci a v souladu s předpisy a pokyny nadřízených úřadů oznamujeme některé důležité skutečnosti spojené se zahájením nového školního roku a nástupem dětí do škol.

Budova školy se bude otvírat v 7.00. Od 7.20 mohou žáci odcházet do svých tříd, 1. vyučovací hodina začíná v  7.40. Rodiče mohou děti 2. ročníku a starší doprovodit do spojovacího krčku, kde bude probíhat i zápis do školní družiny.

Žáci do školy přicházejí samostatně, ve společných prostorách (např. chodby a šatny) jsou povinni používat předepsanou ochranu dýchacích cest.

První den školy a následně 6. a 9. září budou na začátku vyučování ve třídách testováni antigenním testem.

Testování nejsou povinni se podrobit žáci, kteří mají řádně dokončené očkování nebo u nich neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19. Tuto skutečnost musí písemně doložit. Žáci se budou testovat testy, které poskytne škola – samovýtěrem z nosu testem značky Genrui (SARS-CoV-2 Antigen Test Kit – Colloidal Gold, Rapid Test). Pokud chtějí použít jiný test, mohou si ho přinést s sebou, ten však musí být uveden na seznamu povolených testů a dítě musí zvládnout otestovat se samostatně.

Pokud se  žák odmítne testovat, může se nadále účastnit výuky, ale musí po celou dobu používat předepsanou ochranu dýchacích cest.

Žáci 2. – 9. ročníku první den školy budou mít dvě vyučovací hodiny, od čtvrtka pokračují již podle rozvrhu, ale bez odpoledního vyučování, které začne od druhého týdne výuky.

1. ročník

Zvláštní organizace bude platit pro žáky 1. ročníku, ti mohou 1. září do školy v doprovodu rodičů. Třídní učitelka si je vyzvedne v 7.45 před hlavním vchodem do budovy. Všechny zúčastněné osoby musí po celou dobu pobytu ve škole nosit předepsanou ochranu dýchacích cest. Testování žáků 1. ročníku proběhne ve čtvrtek 2. září.

Žáci prvních tříd budou mít ve středu jednu vyučovací hodinu, ve čtvrtek dvě, v pátek tři a od druhého týdne již podle rozvrhu.

Přeji žákům hodně úspěchů v novém školním roce a doufám, že celý rok proběhne jen formou prezenční výuky.

Mgr. Tomáš Augustýn Ph.D.