Jaké známe české ilustrátory?

/ Kateřina Petrová

Žáci 6. ročníku se v říjnu zúčastnili  programu Naši ilustrátoři, který pro ně byl připraven v novoměstské knihovně. Žáci si připomněli známé kreslené postavičky a jejich autory. Nadšeně zavzpomínali na Boba a Bobka, Rumcajse, Macha a Šebestovou… Pak si vyzkoušeli pomocí pracovního listu, co si zapamatovali. Čekala je ještě práce s on-line katalogem. Dostali za úkol vyhledat knihu s určitým obrázkem a zjistit o ní další informace. Dvě vyučovací hodiny, které žáci v knihovně strávili, rychle uběhly. Zajímavý program v příjemném prostředí se všem líbil.