Jihlavská ZOO a podzemí

/ Nové Město na Moravě

Školní rok se nám pomalu blíží ke svému konci, nastává čas školních výletů. 9. června jsme autobusem ujížděli směr Jihlava.

Jihlavská ZOO a podzemí

Cíl byl předem daný – Jihlavské podzemí a tamní zoologická zahrada. Na cestu nám svítilo ranní sluníčko, ale čím více jsme se blížili k Jihlavě, na obloze přibývalo mraků, až se z toho vyklubal pořádný déšť, který nás trochu potrápil. Počasí se však nakonec umoudřilo a my si mohli užít školní výlet v celé své parádě. První návštěva vedla do jihlavského podzemí. Zde nás čekal usměvavý průvodce Jakub, který nás zasvětil do tajů podzemí. Někteří z nás se trochu báli, ale nakonec jsme strach překonali. Druhá zastávka vedla do ZOO. Naším úkolem bylo především najít lvíčka zlatého, kterému přispíváme na stravu. Chvíli nám to trvalo. Když jsme ho objevili, začal si s námi hrát na schovávanou. Schoval se do dřevěného přístřešku a nechtěl vylézt ven. Po chvilce na nás začal vykukovat a tak jsme byli všichni spokojeni. Potom jsme si prohlédli další expozice. Zbyl i čas na koupení drobných suvenýrů na památku. Poslední zastávka byla u žiraf a surikat a my unavení cestovali zpět do Nového Města.