Knihomil pro rodiče

/ Kateřina Horváthová

Ve čtvrtek 14. června jsme společně s dětmi z „Knihomila“ pozvali na svoji schůzku i rodiče. Předvedli jsme jim něco málo z toho, co jsme celý rok dělali a čím jsme se bavili. Na začátek si s námi rodiče zahráli naši oblíbenou hru „Hledej slepičku“, každý, kdo slepičku objevil, se mohl posadit na svoje místo. Hra netrvala dlouho, všichni rodiče se osvědčili jako výborní hledači. Pak následovala hra nazvaná „Emoce“. Děti se pohybovaly do rytmu ozvučných dřívek, jakmile nastalo ticho, děti pantomimicky předvedly nějakou emoci. Rodiče se snažili uhodnout, o kterou emoci se jedná. Děti jsou rození herci, neboť rodiče poznali všechny emoce hned na první pokus. Po této hře následoval zlatý hřeb našeho společného odpoledne. Představení motivované knihou Arnolda Lobela Sedm pohádek pro malé myšky. Rodiče celé představení se zájmem sledovali a nakonec děti odměnili velkým potleskem. Rozloučili jsme se se všemi a doufáme, že se v příštím roce sejdeme znovu nad stránkami další krásné knihy.