Lesní pedagogika

/ Eva Pešková

Lesní pedagogika

V pátek 23. 9. jsme společně, 2.A a 3.B, vyrazili do lesa. U Černého rybníku na nás čekali odborníci z Lesní správy v Novém Městě na Moravě – Lesy ČR se svým programem. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi rohy a parohy, už víme, jak se rozmnožují stromky a co jim škodí. Po lese jsme se rozhlédli dalekohledem, zkusili jsme si řezat dříví pilkou a mnoho dalšího. Uvědomili jsme si, že dřevo nás obklopuje téměř na každém kroku a provází nás od kolébky až do rakve, jak řekl pan Jaroš. Les je třeba chránit a dobře se o něj starat.

Počasí nám vyšlo nádherné a my si celé dopoledne užili. Děkujeme panu Ing. Jarošovi a jeho týmu. Těšíme se na další setkání.