Listopad v 1. B

/ 1.B

Vůně medu V úterý 12. listopadu jsme zavítali na tradiční včelařskou výstavu „Vůně medu“. Výstava byla dobře připravena a my se dozvěděli mnoho zajímavého ze života …

Listopad v 1. B

Vůně medu

V úterý 12. listopadu jsme zavítali na tradiční včelařskou výstavu „Vůně medu“. Výstava byla dobře připravena a my se dozvěděli mnoho zajímavého ze života včel. Nejvíce nás zaujala informace – pokud by vyhynuly všechny včely, do 4 let by vymřelo celé lidstvo. Tak už víte, proč jsou pro nás včely tak důležité? Pan včelař nám také vyprávěl, co všechno musí udělat, než se takový med vyrobí. Dále na nás čekala připravená pohádka, která nás zavedla do světa včel. Někteří z nás se proměnili v herce a ukázali jsme si, jak je důležité, aby včely opylovaly květy, aby se z nich vytvořila jablíčka. Také jsme si koupili všelijaké medové perníčky, svíčky, voňavé krémy a řadu dalších drobných suvenýrů. Včelařům děkujeme za výstavu a jejich péči o včely.

Co máme společného?

Ve středu 13. listopadu za námi přišly Lucie a Romana s programem „Co máme společného?“. V úvodu programu jsme si vyrobili jmenovky a řekli ostatním spolužákům, která je naše oblíbená pohádka. Pak následovala aktivita Batůžek, do kterého jsme si kreslili, co jsme zažili, a porovnávali, co máme se svými spolužáky společného. Dále následovaly aktivity – Molekuly aneb co máme společného, Nový spolužák – seznámení s novým spolužákem Sašou a ve skupinách jsme hledali vlastnosti, které by měl mít dobrý kamarád. Na závěr jsme všichni společně vytvořili dětské hřiště plné skluzavek a samozřejmě jsme tam nechyběli i my.