Listopadové a prosincové zprávičky z 1.A

/ Kateřina Petrová

Přinášíme nové zprávičky ze života naší třídy.

Listopadové a prosincové zprávičky z 1.A

V listopadu jsme navštívili včelařskou výstavu „Vůně medu“ a dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života včel, nakoupili sladké perníčky a voňavé svíčky a zhlédli pohádku o včelkách. V hodinách prvouky jsme vytvořili ve dvojicích první projekty. Společnost Portimo pro nás připravila program „Co máme společného?“ V tělocviku jsme trávili čas místo v tělocvičně venku, a dokonce jsme si užili i první sníh. Konec listopadu byl ve znamení adventního tvoření. Každý jsme si domů odnesl „voňavý“ věnec  ze sušených pomerančů a jablek.

Ve třídě máme nazdobený stromeček a každý den si z adventního kalendáře vyloupneme čokoládu. O pár dní později nás navštívil Mikuláš, čerti a andělé. Dostali jsme spoustu sladkostí, ale protože jsme i trochu zlobili, přinesl nám čert uhlí. Slíbili jsme, že se polepšíme. Vánoce jsou už za dveřmi. My jsme si je přiblížili pečením voňavých perníčků.

V pátek si rozdáme dárečky, půjdeme do kina na pohádku a pak už se jenom budeme těšit na Ježíška. Přejeme všem krásné Vánoce a pohodový rok 2020.