MČR – jezdecká všestrannost

/ Kateřina Petrová

MČR – jezdecká všestrannost

V srpnu se konalo MČR v jezdecké všestrannosti. Pro tento rok byla vybrána malá vesnice Borová (nedaleko Českého Krumlova).  Tohoto mistrovství se zúčastnila letos 12letá Kristýna Přikrylová, členka ŠSK a od září žákyně naší školy. Kristýna reprezentovala v kategorii  Pony – děti 10 až 13 let. Soutěžilo 13 jezdců a 16 koní. Někteří jezdci s dvěma poníky.

Ve čtvrtek nastoupili poníci do drezurní zkoušky, kde se Kristýně nevedlo úplně podle jejích představ, obsadila 8. místo s méně zkušeným mladým koněm Goldenbay Magic Moon, pro kterého je tato sezóna první a spíše sbírá zkušenosti. 9. místo obsadila s koněm Alpinhorse Midnight Princess, tato klisna je zkušená v soutěžích všestrannosti, ale protože šla na start mezi prvními, projevila se určitá nervozita jezdkyně z účasti na mistrovství.

V pátek měli soutěžící pony volno a chystali se na sobotní terénní zkoušku.

Sobotní nepřízeň počasí (krupobití a přívalové deště) způsobila přerušení terénní zkoušky. Přinesla změny v soutěži. Hlavní rozhodčí po dohodě s pořadateli a vedoucími ekip rozhodla o dalším pokračování v podobě parkuru a až v neděli zkoušky terénní. Tím vznikl jezdcům, kteří měli v soutěži dva koně, nejednoduchý úkol, a to vybrat si koně do mistrovství po parkuru, což není u této disciplíny typické. Jezdci si vždy vybírají koně po terénní zkoušce do parkuru.

Kristýna s oběma poníky absolvovala parkur za vydatného deště, ale zvládla vše na jedničku a na své konto nepřipsala žádné další trestné body. Volba koně do terénní zkoušky nebyla vůbec lehká, ale nakonec se rozhodla pro  Alpinu. Alpina i Moon terénní zkoušku zvládli skvěle, bez trestných bodů. Zaváhání soupeřů v terénní zkoušce vyneslo dvojici Přikrylová – Alpinhorse Midnight  konečnou 4. příčku.

Vzhledem k tomu, že to bylo druhé mistrovství  pro tuto jezdkyni a zkušenosti postupně jen sbírá, zvládla Kristýnka vše na jedničku a jsme na ni pyšní!!!

Kristýnko, ať se ti na naší škole líbí, budeme ti držet palce!!!