II. základní škola

MČR starších žáků v Novém Městě na Moravě

/ Kateřina Petrová

Ve dnech 17. – 19. 2. 2017 se v Novém Městě na Moravě konalo MČR starších žáků v běhu na lyžích, které sem kvůli nedostatku sněhu bylo přeloženo z Rýmařova.

Do Nového Města se sjeli nejlepší běžci z celé ČR. Těchto závodů se zúčastnili i sportovci z naší školy, kteří jsou členy SK Nové Město na Moravě a členy ŠSK.

V pátečním sprintu výborné umístění vybojovala 6. místem Barbora Janíčková, v sobotním závodě klasicky 5. místem Karolína Špinarová. V nedělních štafetách si společně dojely pro stříbrnou medaili.  Rozhodovalo se až v posledních metrech a nakonec jim zlato uniklo o tři desetiny vteřiny.

Další cenná umístění si vybojovala Patricie Srnská, která ve sprintu skončila na 13. místě a v závodě klasicky na 12. místě.