Medvídek Lumpík

/ Kateřina Horváthová

Medvídek Lumpík

Jednoho dne se paní vychovatelka z  ostravské školní družiny rozhodla, že pošle družinového medvídka na okružní jízdu po České republice. Poslala medvídka, který dostal jméno Lumpík,  zabaleného v krabici až do Chebu, odtud pak cestoval a ještě cestuje z družiny do družiny napříč celou republikou. Do projektu se zapojila i naše družina.

Ve čtvrtek 9. května nám pošťák přinesl obrovskou krabici a v ní Lumpíka i se vším jeho vybavením. Za celou dobu, co Lumpík cestuje, už si toho dost nastřádal (oblečky, dárky, obrázky….)  Nejdůležitější je ale jeho cestovní deník.

My jsme Lumpíka vzali do arboreta, kde se mohl podívat, odkud se bere med, který tak rád mlsá. Děti mu během těch dvou dnů ukázaly všechno, co rády v družině dělají – kreslily, zpívaly, zahradničily, běhaly… V sobotu 11. května pak paní vychovatelka předala medvídka další paní vychovatelce, tentokrát z Třebíče. Čekala je cesta do Žďáru nad Sázavou, do kostela na Zelené hoře.

Děti ze třetího oddělení zazpívaly písničku jako pozdrav nejen všem medvídkům, ale i maminkám a dětem.

Lumpíku, měj se krásně a užij si zbytek cestování!