Mikulášské čertění

/ Vlasta Zálešáková

Mikulášské čertění

5. prosince nastal den zúčtování pro žáky z prvního stupně naší školy. Do školy totiž zavítala vzácná návštěva, pan Mikuláš s krásnými Andělkami, důstojným čertem a rozvernými čerticemi. Mikuláš se svojí družinou navštívil každou třídu od prvňáků, dokonce i šesťáky. Vždy nahlédl do Knihy hříchů a sečetl hříšníkům jejich školní a někdy i domácí hříchy. Zároveň také chválil, každého po zásluze. Mikulášská družina byla laskavá, děti se nemusely moc bát, i když někteří výtečníci skončili dokonce v pytli! Mnoho dětí si odneslo čertovskou nebo andělskou značku a všichni také sladkou nadílku. A pozor, došlo i na „čertovo kopyto“ – polepšovací smlouvu! Vy, co jste slibovali, nezapomeňte, v čem se máte polepšit!

Mikulášské družině z 9. B děkujeme za krásnou práci a za to, že nám nakonec nikoho neodnesli ani z dětí, ani z učitelů a vedení školy.

Alena Beranová