II. základní škola

MODERNÍ GYMNASTIKA

/ Lenka Zdražilová

V sobotu 11. března a v neděli 26. března 2017 se děvčata ŠSK naší školy  zúčastnila dvou pohárových závodů v moderní gymnastice. Oba proběhly v Brně. V sobotním závodu …

V sobotu 11. března a v neděli 26. března 2017 se děvčata ŠSK naší školy  zúčastnila dvou pohárových závodů v moderní gymnastice. Oba proběhly v Brně. V sobotním závodu si ověřilo své dovednosti 137 dětí ze 17 klubů ČR a SR. Naše děvčata si odsud odvezla dvě medaile. Krásné druhé místo vybojovala Nikol Dítětová a mezi mladšími skončila  Michaela Křivánková na třetí příčce.

Nedělního závodu „Baby Cup“ se zúčastnilo 12 klubů v celkovém počtu 172 závodnic, které závodily podle věku ve svých kategoriích. Nejlépe se vedlo Veronice Smolíkové, která skončila na 4. místě s minimální ztrátou 0,05 bodu od bronzové medaile. Hned za ní na 5. místě byla Michaela Křivánková. Další výsledky: Hana Blahová – 8. místo, Anna Vařejková a Nikol Dítětová – 11. místo. První zkušenosti v závodech získávaly i naše nejmladší dívky. Ester Hudáková, která závodila se staršími děvčaty, obsadila 20. místo, stejně jako ve své kategorii i Gabriela Horváthová. Lucie Laifrová, které se moc nepovedla sestava se švihadlem, skončila na 22. místě.

Všem děvčatům gratulujeme k jejich výkonům a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech. Další závod čeká děvčata už 1. dubna v Kyjově.