Módní přehlídka ve 4. A

/ 1.B

Módní přehlídka ve 4. A

V pondělí 4. prosince se uskutečnila v naší třídě módní přehlídka. Všichni, kteří byli pozváni, přišli. Koberec se proměnil v předváděcí molo a módní přehlídka mohla začít. V českém jazyku v rámci slohu jsme se učili popisovat oděv, který jsme si pro přehlídku připravili. Jeden spolužák předváděl určitý model a druhý daný model okomentoval. Objevily se modely dívčí, chlapecké, společenské, sportovní, zimní i letní. Všechny modely byly nápadité a módní přehlídku jsme si náramně užili.

Rozálie Šiborová – model  Zdravá voda nebo také vodní svět

Tento univerzální model pochází z módní výrobny jménem ROMA. RO znamená Rozálie, MA znamená máma. ROMA je také italské město ŘÍM. Model je vhodný pro děti od 5 do 10 let. Inspirovali jsme se epizodou ze seriálu Vyprávěj, kde batikovali tričko, my jsme si vybrali k obarvení modrou barvu. Ta má blízko k vodě, a tak to všechno začalo.

Model Zdravé vody se skládá z malého kloboučku ve tvaru lodičky. Tričko je modrobílé, ozdobeno parníky, lodičkami, ponorkou a zvířaty. Zvířata jsou domácí (kachny), vodní (velryby) a cizokrajná (lední medvěd). Vše je ručně poskládáno a namalováno. Všechny tyto veselé doplňky mají něco společného s vodou. Pod tričkem jsou šedé legíny s očima. To má symbolizovat, že se máme na přírodu dívat a chránit ji. Boty, které jsou součástí modelu, znázorňují vodní pěnu, kterou vidíme na hladině. Tento oblek je barevný a zajímavý. Když si ho oblečete, budete mít pocit, jako byste plavali v moři.

Marek Lukeš – Sportovní dres

Zde přichází chlapecký model pro sportovní vyžití, konkrétně florbalový dres. Je určen pro zhruba desetileté sportovce. Horní díl – triko  je vyvedeno v červené barvě s modrými a bílými doplňky a nápisy. Má krátké rukávy a límec u krku je se zapínáním na knoflíčky. Triko doplňují šedé kraťasy s gumou v pase a kapsami. Na nohou má černé cvičky na šněrování s bílými pruhy a oranžovou podrážkou. K tomu nosí bílé podkolenky.

Modelka Lucka

Lucka vám předvádí kombinaci dvou barev – černé a červené na elegantním kompletu. Červený top s třpytivými volánky bude podle odborníků na módu hitem příští sezony. Černá minisukně áčkového střihu je vhodná pro sváteční i každodenní nošení. Černé balerínky ozdobené mašlí spolu s červenými perlovými náušnicemi a náhrdelníkem skvěle doplňují celý vzhled. Stylisté modelce zvolili rozpuštěné vlasy, ale stejně tak lze použít i složitějších účesů s ohledem na příležitost.

David Lukeš – Model pro letní dny

Nyní vidíte chlapecký model, složený z kraťasů a trička, vhodný pro horké letní dny. Kraťasy jsou z lehkého, vzdušného materiálu, použitelné i pro koupání. V pase mají gumu se šňůrkou na stažení. Kraťasům nechybí ani kapsy. Jsou červené, s bílými květy. Kraťasy doplňuje pohodlné bavlněné triko s nápisy v bílé barvě. K modelu patří i vhodné sluneční brýle a slaměný klobouk s černou stuhou a motivem palem. Je určen pro asi desetileté chlapce.

Kateřina Malušková –  Můj model

Můj model je určený pro dívky. Je vhodný na koncerty a slavnostní příležitosti. Je určený pro věk deset let. Skládá se z šatů, bolerka, silonek a bot. Šaty mají černou barvu, jsou bez rukávů a jejich délka je nad kolena. Jsou ušity z hedvábí. Na límci jsou zdobené blýskavými kameny, zapínají se na knoflíky a mají růžový pásek. Bolerko a silonky jsou také černé. Boty jsou béžové a mají zlaté ozdoby. Můj model byl vyrobený v C&A.

Dan Lempera – Model pro slavnostní příležitosti

Tento outfit je chlapecký a je určen pro slavnostní příležitosti. Barva kalhot je světle hnědá, košile světle modrá a sako je tmavě modré. Kapsy na kalhotách jsou velké. Košile a sako mají kulaté knoflíky. Outfit je z bavlny. Autorem tohoto outfitu je Dan Lempera.

Andrea Freiwaldová – Moje oblíbené tričko

Toto tričko je určeno pro dívky ve věku 11 let. Je vhodné k nošení do školy i na slavnostní příležitosti. Tričko je vyrobeno z příjemné jemné bavlny v růžovo-béžové barvě. Na předním díle trička je šedé koťátko, které si hraje s velkým fialovým motýlem, dole je stříbrně vyšité srdce zdobené flitry. Autorem modelu je firma Next.