Moravský kras – Punkevní jeskyně

/ 1.B

Moravský kras – Punkevní jeskyně

V pondělí 25. září jsme s celou naší třídou jeli na výlet na Macochu v Moravském krasu. Na výlet jsme jeli za odměnu za sběr hliníku a pomerančové kůry. Z Nového Města jsme jeli autobusem. Po příjezdu jsme nastoupili do výletního vláčku, který nás dovezl k jeskyni. Nejprve jsme navštívili Čertovu branku. Říká se o ní, že kdo je zlobivý, brána už ho nepustí. Během čekání na prohlídku jeskyně jsme si mohli zakoupit suvenýry. S paní průvodkyní jsme se vydali do jeskyně. Zde bylo mnoho krásných krápníků nejrůznějších tvarů. Potom jsme jeli na lodičkách po řece Punkvě, která se klikatí osvětlenými jeskyněmi. Nakonec nás vláček odvezl k našemu autobusu a jeli jsme domů. Výlet se mi moc líbil.

Václav Trčka

V pondělí 25. září jsme jeli autobusem do Moravského krasu. Cesta trvala přibližně hodinu a půl. Z parkoviště jsme vláčkem vyjeli až k Punkevním jeskyním. Protože jsme měli ještě trochu času, šli jsme se projít po okolí. U vchodu do jeskyní prodávali suvenýry. Koupila jsem si prsten nálad, který mění barvu. Jeskyně nás ohromila svými krápníky. Viděli jsme Romea a Julii, Turka, sovy, králíka… Najednou jsme se ocitli na dně propasti s jezírkem hlubokým 14 metrů. Čekala nás plavba na loďkách se zastávkou v Masarykově dómu. Z výletu jsme se vrátili s hezkými zážitky.

Ema Svobodová

25. září jsme jeli za sběr hliníku a pomerančové kůry na exkurzi do Moravkého krasu. Sešli jsme se ráno u kulturního domu a počkali na autobus. Cestou jsme se s kluky bavili, jak to tam asi bude vypadat. Po hodině a půl jsme vystoupili z autobusu a paní učitelka šla koupit lístky na vláček. Ten nás zavezl do lesa. Vystoupili jsme, prošli Čertovou bránou a došli do Punkevních jeskyní. Paní průvodkyně nám povídala o krápnících. Dozvěděli jsme se, co je stalaktit, stalagmit a stalagnát. Podívali jsme se do propasti Macocha a jeli v lodičce po řece Punkvě. Z lodičky jsme vystoupili a šli zpátky k autobusu, který nás zavezl domů. Výlet se mi moc líbil.

Milan Tomášek