Námořníci z 3. A

/ 1.B

Námořníci z 3. A

Velká cesta napříč světadíly – to je název naší celoroční poznávací hry. Na tak dalekou cestu se musíme řádně připravit. Stali jsme se námořníky a namalovali si lodě s plachtami, kormidly, kotvami a dalekohledy. Na naší cestě po moři budeme získávat informace a zajímavosti o jednotlivých světadílech, určitě ochutnáme některé speciality světové kuchyně. Jsme rozděleni do čtyř družstev – Trosečníci, Piráti, Chobotnice a Žraloci. Každá loď má svého kapitána, pokřik a všichni jsme se naučili společnou námořnickou hymnu. Ještě nás čeká výroba námořnického trička a čepice a můžeme vyplout.