II. základní škola

Naši žáci na MČR – úspěšné ukončení letní sezóny pro skokany a sdruženáře

/ Kateřina Petrová

Mladí závodníci SK Nové Město na Moravě se zúčastnili ve dnech 16. – 17. 10. 2021 letního MČR ve skoku na lyžích a v severské …

Mladí závodníci SK Nové Město na Moravě se zúčastnili ve dnech 16. – 17. 10. 2021 letního MČR ve skoku na lyžích a v severské kombinaci, které se konalo v Desné.

Mistrem republiky v severské kombinaci v kategorii žáci 9 – 10 se stal Štěpán Kubalák, ve skoku na lyžích obsadil 5. místo. V této kategorii závodil i Matyáš Glier, který se v severské kombinaci umístil na 12. místě a ve skoku na lyžích na 14. místě.

V kategorii žáci 11 – 12 obsadil Matěj Kubalák 4. místo v severské kombinaci a 8. místo ve skoku na lyžích. Ve stejné kategorii pak Lukáš Ošmera obsadil v severské kombinaci 7. místo a ve skoku na lyžích 11. místo.

V kategorii žáci 13 – 14 se mistrem republiky v severské kombinaci stal Jiří Kubalák, ve skoku na lyžích obsadil 4. místo. Ve stejné kategorii se na 2. místě v severské kombinaci umístil Marek Hradil, který získal medaili i ve skoku, kde obsadil 3. místo.

V kategorii žaček 13 – 14 vybojovala Julie Ošmerová dvě stříbrné medaile, v severské kombinaci i ve skoku na lyžích.

Jan Ošmera obsadil v kategorii dorost ve skoku na lyžích 10. místo.

Žáci 13 – 14 let bojovali o mistrovské tituly i dne 26. 9. 2021, kdy proběhlo MČR ve skoku na lyžích ve Frenštátu pod Radhoštěm na menším můstku K42.

V této kategorii závodili Jiří Kubalák a Marek Hradil. I zde se podařilo získat cenný kov, když Marek Hradil obsadil 3. místo a Jiří Kubalák 5. místo.

Nesmíme zapomenout ani na nejstarší závodníky, kteří rovněž bojovali o tituly, a to dne 9. 10. 2021 ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jan Ošmera se ve skoku na lyžích v kategorii dorost umístil na 6. místě.