Naši žáci závodí na horských kolech

/ Kateřina Petrová

Úspěchy našich žáků na horských kolech – Mistrovství České republiky.

Naši žáci závodí na horských kolech

Jak to začalo… V rámci všestrannosti jezdí děti ze ŠSK každý pátek na kolech. Někteří jezdili opravdu skvěle, proto jsme založili v našem městě před třemi roky oddíl horských kol (současný Bike team NMNM).  Dětem na horských kolech se věnovali  ze začátku trenéři ŠSK, rodiče, učitelé, …  Časem se trénování dětí ujal Martin Holek mladší a Luboš Jelínek,  zapojili se i další tatínkové.

S dětmi si všichni skvěle rozumí, trénují v okolí Vysočina Arény a výsledky dětí na horských kolech Bike teamu jsou letos obdivuhodné. Tři tituly Mistra ČR, jedna stříbrná medaile a spousta umístění do 20. místa (např. v mladších žácích je na startu přes 70 závodníků).

Děti z NMNM reprezentovaly letos na horských kolech náš kraj na letní Olympiádě dětí a mládeže, odkud přivezl bývalý člen ŠSK Filip Konečný bronzovou medaili, Patricie Srnská skončila na 5., 9. a 13. místě…

Veliká pochvala patří těmto našim žákům na horských kolech:

Veronika Srnská – 1. místo na MČR ve sprintu, 9. místo ve vytrvalostním závodě

Patricie Srnská – 5. a 6. místo na MČR, umístění do 10. místa na OH mládeže

Veronika Fousková – 9. místo na MČR

Amálie Srnská – 15. místo na MČR

Vojtěch Jelínek –  19. místo na MČR

Žáci se pravidelně zúčastňují různých závodů horských kol doma i v zahraničí (Český pohár, MČR, Drahanská Vysočina, závody v Německu),  kde obsazují přední místa.

Podívejte se na foto, jak jim to na kolech sluší :o)