Natáčení videoklipu k písni Ondřeje Rumla

/ Eva Pešková

Natáčení videoklipu k písni Ondřeje Rumla

Známý zpěvák Ondřej Ruml právě vydává své vánoční CD. To by ještě nebylo tak zvláštní. Zajímavostí a naším velkým potěšením je, že písně na toto album složil náš pan učitel Zdeněk Novotný Bričkovský. I my už jeho skladby známe, před dvěma lety jsme je zpívali a hráli  jako Vánoční příběh  v kulturním domě. Mgr. Zdeněk N. Bričkovský je mimo jiné také dokumentarista a scénárista a naši třídu si vybral pro spolupráci na natáčení videoklipu Ondřeje Rumla k  jedné písni z alba Zapomenutý příběh. Klip Králové natáčel známý český kameraman MgA. Martin Štěpánek, který pracoval například na filmu Kdopak by se vlka bál,  seriálu Já, Mattoni nebo na scénách k filmu Letopisy Narnie natáčené v Adršpachu. Pro nás to byl neopakovatelný a jedinečný zážitek. Na chvíli jsme se stali skutečnými herci! Videoklip bude brzy k vidění na internetu i v televizi. Doufáme, že se vám všem bude moc líbit. Přejeme Vám příjemný poslech a hezké pokoukání.

Třída 4.B

Natáčení

Když jsem přišla do školy, otvírali mi spolužáci. Převlékla jsem se a chvilku jsme si hráli. Přišla paní učitelka a šlo se do třídy. Ve třídě na nás čekal pan učitel Zdeněk N. Bričkovský a pan kameraman. Začalo natáčení složené z  pěti částí. V příběhu se vypráví o třech klucích, kteří se přetahovali se spolužáky o jablíčko a jinému klukovi omylem ublížili. Ten si poranil ruku, musí domů. Nechal si věci ve škole a ti kluci mu je po škole donesli a hráli si s ním. Při natáčení jsem byla nervózní, ale ne z toho, že bych se bála, ale z toho, jestli se vydržím celou dobu nedívat do kamery.

Pája

Celá naše třída se moc těšila na natáčení. Dva dny před tím jsme uklízeli a zdobili třídu. A dokonce jsme vymysleli továrnu na papírové hvězdy – Hvězdy s.r.o. Jak jsme natáčeli, tak mě to moc bavilo, až na to, že jsme jednu scénu asi 100krát opakovali, přeháním :-). Ale pořád to byla zábava.

Verča

V neděli jsem se probudila ve 4:16 hodin. Tolik jsem se těšila. Nejprve jsem šla na záchod, pak do koupelny vyčistit si zuby a umýt si pleť. Vzala jsem si na sebe růžové triko s motýly, šedé kalhoty s hvězdičkami a růžové ponožky. Mamka mi zapletla copy. Vzala jsem si ještě červený náhrdelník ve tvaru srdce. Pak jsem vyrazila. Mamka mě vyprovodila až k zadnímu vchodu. Když jsme se loučily, přiběhla za mnou Káťa. Řekla mi, že si mám dát aktovku na lavičku a oblečení do šatny. Pak už přišla i paní učitelka a šli jsme natáčet. Když jsme došli do třídy, viděli jsme tu velkou kameru. Začali jsme, nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Pořád jsme to točili dokola. Trošku jsem se styděla, ale stejně se nám to určitě povedlo.

Bára