Návštěva Horáckého muzea

/ Marie Sirová

S paní učitelkou jsme navštívili výstavu Chaloupka na vršku v Horáckém muzeu. Prohlédli jsme si loutky a scény, které známe z večerníčku.

Návštěva Horáckého muzea

Paní Hradilová nám vyprávěla o zimních svátcích a jednu pohádku nám pustila i v televizi. Potom jsme se posadili do lavic ve starodávné školní třídě a s chutí jsme začali vyrábět loutky Aničky a Honzíka. Stihli jsme je vymalovat, dokončit nám je pak pomohli ve škole kamarádi  ze 4. ročníku. Kromě výstavy Chaloupka na vršku jsme si prohlédli i výstavu o životě na Horácku v době, kdy naše prababičky byly malé děti. Nejvíce nás zaujaly dřevěné hračky, kolovrátek a tkalcovský stav. Těšíme se na příští návštěvu muzea, kdy si prohlédneme, jak se u nás dříve lyžovalo.
1. B