Netradiční vyučování v 2. B

/ Eva Pešková

Netradiční vyučování v 2. B

Mezi nejoblíbenější témata nejen v prvouce patří povídání o domácích mazlíčcích. Mezi nimi jednoznačně vede pes. Pozvali jsme si tedy do třídy paní Mašterovou a její dva pejsky Joy a Rose. Pejsci jsou vycvičeni ke canisterapii. Pro nás to byl výjimečný zážitek, kdy si někteří z nás poprvé vedli pejska na vodítku, poslouchali jsme stetoskopem psí srdíčko a hlavně jsme se s fenkami mohli mazlit a hladit je. Moc děkujeme za krásný den.

V pátek 10. března jsme vyrazili do Horácké galerie. Máme první jarní měsíc a  program pro školy Jak zpívá krajina, který Horácká galerie nabízí, nás tedy přímo vybízel k návštěvě. Program vycházel z výstavy Photografia Natura 2016. Na krásných fotografiích jsme si prohlédli u nás žijící ptáky . K vidění také byly ptačí či netopýří budky, zahráli jsme si týmovou hru a zaposlouchali se do zpěvu ptáků. Moc jsme si tuto návštěvu užili.