NOVOMĚSTSKÝ RODÁK

/ Kateřina Petrová

22. května se žáci 6. A a 6. B zúčastnili vědomostní soutěže Novoměstský rodák. Soutěž byla určena pro šesté ročníky novoměstských škol. Všechny třídy se postupně střídaly na stanovištích, která …

NOVOMĚSTSKÝ RODÁK

Všechny třídy se postupně střídaly na stanovištích, která byla rozmístěna v okolí Vratislavova náměstí. Žáci hádali historické osobnosti, poznávali fotografie z místních částí města i okolí, poznávali starobylé předměty, hádali historická data, známé novoměstské rodáky a psali test v arboretu.

Nečekaného, ale zaslouženého úspěchu se dočkaly oba šesté ročníky naší školy, když 6. A zvítězila a 6. B se umístila hned za nimi na 2. místě. Žáci předvedli velice dobré znalosti o našem městě.