Obhájili jsme titul

/ Nové Město na Moravě

Obhájili jsme titul

Dne 5. května proběhla v Brně mezinárodní konference Dalton for 21st century k 20. výročí založení daltonské asociace v České republice. Na konferenci přijaly účast zahraniční delegace z devíti zemí, např. z Holandska, Irska, Španělska …. Za naši školu se konference zúčastnili Jan Krakovič, Ladislava Kachlíková, Šárka Roháčková, Martina Svrčková, za městský úřad vedoucí školského odboru Alena Lukášová. Dopolední program, který probíhal v prostorách Nové radnice na Dominikánském náměstí, se nesl ve slavnostním duchu. Proběhla certifikace a re-certifikace českých daltonských škol. Pro naši školu měla tato konference obzvlášť velký význam, protože jsme již potřetí obhájili titul daltonská škola. Do dopolední části byly dále zařazeny poutavé přednášky zakladatelů a propagátorů daltonského školství v Holandsku. Roel Rohner vedl přednášku s názvem „Je dalton připravený na 21. století?“ a Hans Wenke „Proč dalton?“ Odpolední program konference se přesunul na Základní školu na ulici Husova a byl věnován workshopům. Ve dvou kolech 15 workshopů si učitelé vyměňovali zkušenosti s aplikací daltonského vyučování a z dalších oblastí školství.