Oblastní mistrovství v drezuře PONY

Kateřina Petrová  Sdílet článek na nebo

Dne 15. září se  Kristýna Přikrylová, žákyně 6. C, zúčastnila se svými dvěma svěřenci závodů v drezuře, které byly vypsány jako Oblastní mistrovství východočeské oblasti …

Oblastní mistrovství v drezuře PONY

Dne 15. září se  Kristýna Přikrylová, žákyně 6. C, zúčastnila se svými dvěma svěřenci závodů v drezuře, které byly vypsány jako Oblastní mistrovství východočeské oblasti pro rok 2019.

Celkem se na startu sešlo 20 dvojic, které posuzovali zkušení rozhodčí z Polska. Poníci byli rozděleni do dvou kategorií podle velikosti, tak se Týnce poštěstilo, že měla v každé skupině jednoho svěřence. Vyšlo to spravedlivě a v každé velikosti soutěžilo 10 poníků.

Dollom Cassino, přestože je parkurový specialista,  se moc v obdélníku zasnažil a s výsledkem 64,314 % si ve své kategorii vybojoval 2. místo.

Goldenbay Magic Moon je v drezuře zkušenější. Drezura je součást závodů všestrannosti, kterých se Moon po celou sezonu účastní, ale na klasických drezurních závodech to byla jeho premiéra. I když to byl jeho první start, předvedli s Týnkou moc vydařenou jízdu za 68,921 %  a obsadili 1. místo.

Soutěž byla vyhodnocena také dohromady,  Týnka s Moonem obsadila 1. místo a s Cassinem 5. místo.

Kristýnce moc gratulujeme, je to šikulka!!!!