Ohlédnutí za prvním pololetím třídy 1. B

/ Kateřina Petrová

Foto pro Žďárský deník

Ohlédnutí za prvním pololetím třídy 1. B

Od prvního školního dne uplynula už polovina školního roku a z našich prvňáčků už jsou velcí školáci. Naučili jsme se spoustu nových věcí – samostatnosti, pracovitosti, jak se připravit do školy a na vyučování. Seznámili jsme se s novými spolužáky. Ve škole jsme se nejen učili, ale také jsme si užívali jiné aktivity.

Hned v říjnu jsme začali jezdit v rámci divadelního předplatného na divadelní představení do Žďáru nad Sázavou a začal kroužek keramiky. V listopadu jsme navštívili včelařskou výstavu a v naší tělocvičně byl pro nás připraven hudební pořad, na kterém jsme se seznámili s netradičními hudebními nástroji. Na začátku prosince jsme byli v městské knihovně, kde pro nás byla připravena beseda Z pohádky do pohádky. A před Vánocemi jsme si společně upekli voňavé vánoční perníky, které se nám moc povedly.

Děti i rodiče zaslouží pochvalu za průběžné sbírání hliníku a pomerančové kůry.

Po zvládnutí čtení a psaní prvních písmen, slabik a slov, prvního počítání a dalších dovedností bylo dětem předáno první vysvědčení.

První školní den

V pondělí 4. září 2017 jsme přivítali naše prvňáčky. Děti 1. B poprvé vstoupily do své třídy, kam je doprovázeli jejich rodiče. Do školních lavic naší třídy zasedlo 22 školáků.

Foto pro Žďárský deník – viz galerie

Ukázka výcviku dravých ptáků

Ve čtvrtek 7. září jsme zhlédli ukázku výcviku dravých ptáků. Akce proběhla na atletickém stadionu, kam nás doprovodili kamarádi z 6. B.

Dravce jsme si mohli nejen prohlédnout, ale i pohladit.