Podzimní výpravy 2. B do přírody

/ Kateřina Petrová

Podzimní výpravy 2. B do přírody

V září jsme se přivítali s paní učitelkou, spolužáky i s kamarády ze Čtyřlístku. Hodně času jsme věnovali vyprávění o prázdninách. Pozorně poslouchal i Čtyřlístek a rozhodl se, že si prázdniny prodlouží a září stráví v lese. Vypravili jsme se tedy do lesa Ochoza, abychom jim postavili domečky. Samozřejmě nemohla chybět laboratoř pro Myšpulína, spižírna pro Bobíka, tělocvična pro Pinďu a zahrádka pro Fifinku. Cestou jsme nasbírali bylinky a na uvítanou jim připravili čaj.

V říjnu nás potěšilo babí léto, a tak jsme vyrazili na Tři kříže. Cestou jsme pozorovali listy stromů a jejich plody, hledali jsme v přírodě protiklady a měřili jsme délku větviček. V dalším týdnu jsme nasbírali zbarvené listy a vyzkoušeli jsme si, jak se dělá herbář.