Přišel i Mikuláš

/ Marie Sirová

Přišel i Mikuláš

Ve středu 5. prosince jsme měli čertovské vyučování. V matematice jsme řešili čertovské slovní úlohy, v českém jazyce jsme psali popis loutky čerta, v hudební výchově jsme si zazpívali písničku o čertech a v pracovních činnostech jsme poskládali čerty z papíru. Nejvíce nás ale zajímalo, jestli přijdou čerti s Mikulášem, protože loni nás ve škole nezastihli, byli jsme v tělocvičně. Druhou hodinu jsme se dočkali. Na chodbě se ozvalo cinkání a do třídy přišel Mikuláš, andělé i čerti. Zazpívali jsme jim písničku, Mikuláš nás pochválil, že jsme šikovní a pravdomluvní, protože jsme přiznali i naše malé školní hříchy. Čerti nás nezapomněli pomazat uhlím a od andělů jsme dostali nadílku.

3. B