Recyklohraní je školní recyklační program, který vznikl pod záštitou MŠMT České republiky. Jeho cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

V projektu Recyklohraní je již zapojeno 3 884 škol z celé republiky. Za splněné úkoly dříve získávaly školy body, které mohly vyměnit ve speciálním internetovém obchodě za odměny (ukončeno na jaře 2020).

Naše škola se do projektu zapojila v roce 2008. Za získané body jsme již nakoupili DVD přehrávač, sady kvarteta ryby – plazi – ptáci – savci, plastelínové sady, voskovky, sety na stolní tenis, volejbalové míče, fotbalový míč, sety na plážový tenis, společenské hry SLOVOSPÁD, TORI, PIŠKVORKY, dřevěné hry VĚŽE a drobné dárky – pastelky s ořezávátkem, přívěsky na klíče, průhledná pravítka, stolní hry, přehledy do anglického jazyka, přehledy domácích a volně žijících živočichů do prvouky a přírodovědy, encyklopedie, výtvarné pomůcky.

V naší škole sbíráme baterie, použitá drobná elektrozařízení a použité tonery do tiskáren.

Ve školním roce 2022/2023 jsme odevzdali:

srpen 2022 – tonery do tiskáren

březen 2023 – baterie (58 kg)

duben 2023 – tonery do tiskáren

duben 2023 – elektrozařízení