Prosinec v 1.B

/ 1.B

Asi nejkrásnější měsíc v roce je prosinec, kdy se všichni těšíme na Vánoce. V pondělí 2. prosince jsme zapálili první adventní svíčku a čekalo na nás překvapení …

Prosinec v 1.B

Asi nejkrásnější měsíc v roce je prosinec, kdy se všichni těšíme na Vánoce.

V pondělí 2. prosince jsme zapálili první adventní svíčku a čekalo na nás překvapení v podobě adventního kalendáře. Každý si vylosoval své číslo a už se netrpělivě těšil, až bude moci rozvázat pytlíček s malým překvapením.

5. prosince jsme měli čertovský den. Do naší třídy zavítal Mikuláš s čertem a andělem a pozeptali se nás, zda jsme byli hodní. Někteří byli trošku neklidní, ale vše nakonec dobře dopadlo a byli jsme obdarováni nadílkou.

Protože k Vánocům patří cukroví, i my jsme si upekli vyfouklé vánoční pečivo, které nám moc chutnalo. Ježíšek nám do třídy donesl stromeček, který jsme si společně nazdobili, a 20. prosince jsme si rozbalili dárečky. Poslední den před vánočními prázdninami jsme zhlédli vánoční pohádku v kulturním domě.

Nejsilnějším předvánočním zážitkem pro nás byl program „Už jsou tu Vánoce“, ve kterém jsme vystupovali jako chalupníci a chalupnice. Všichni jsme zažili krásnou vánoční atmosféru a v našich srdcích se rozzářilo světlo a vánoční pohoda. Všem přejeme do nového roku zdraví. Láska a klid – ať zavítá do Vašich domovů.