Prostřeno a něco málo ze 3. B

/ Eva Pešková

Prostřeno a něco málo ze 3. B

Celý předprázdninový týden se u nás ve třídě nesl v duchu zábavné televizní soutěže o vaření. Společně jsme se domluvili, co dokážeme uvařit, co je potřeba si připravit, sepsali jsme si nejlepší menu a v pátek vše vyvrcholilo. Ve cvičné kuchyňce jsme se pustili do vaření. Byli jsme rozděleni do třech skupin a v nich jsme vařili. Šlo nám to výborně! Odměnou nám byla opravdu velmi chutná svačinka. Přesvědčte se sami na fotografiích nebo se nechte inspirovat našimi recepty. Dále jsme přiložili i fotky z předvánoční oslavy v lese, z oslavy paní učitelky a návštěvy na farmě u Šaclů.

Masopustní koblížky

Do misky dáme kostku tvarohu a přidáme tři celá vajíčka. Pak rozmícháme a přidáme 22 dkg mouky, prášek do pečiva a osm polévkových lžic mléka. Vše rozmícháme. Rozpálíme pánev a nalijeme na ni hodně oleje, aby v ní plavaly koblížky. Smažíme z obou stran. Ať vám chutná.

Na celé naše menu jsme potřebovali olej, špagety, sýr, pesto, mouku, mléko, nutellu, sůl, jahody, maliny, borůvky, čokoládu, zmrzlinu, prášek do pečiva.

Káťa, Hanča, Barča, Jolča, Verča, Terča, Pája, Šárka

Míchaná vajíčka

Na přípravu potřebujeme: vajíčka, cibuli, máslo, šunku.

Rozehřejeme pánev, rozkrájíme cibuli a šunku. Kus másla dáme na pánev. Vajíčka rozklepneme a smažíme tři minuty. Podáváme s chlebem.

Vojta

Topinky s nutellou

Topinkovač zastrčíme do zásuvky. Nakrájíme chléb. Chléb dáme do topinkovače, počkáme, až topinky vyskočí. Topinky vyndáme z topinkovače, pomažeme je nutellou. Hotovo.

Vítek

Kuřecí řízek

Na přípravu potřebujeme: sůl, pepř, kuřecí řízky, hladkou mouku, vajíčko, mléko, strouhanku, pánev, olej. Naklepeme kuřecí řízek z obou stran, osolíme, opepříme. Hodíme řízek do mouky a do vajíčka a do strouhanky. Dáme na pánev a osmažíme. A je hotovo.

Ovocný salát

Připravte si jablka, banán, pomeranč, rozinky, chia semínka. Oloupete si jablka, nakrájíte je na kousíčky a hodíte je do mísy. Vezmete si banán a nakrájíte na kolečka. Pomeranč oloupete a vhodíte do misky. Přidáte rozinky a chia semínka. Zamícháte a máte to hotové.

Špagety s kečupem

Dejte do hrnce vodu a nechte ji ohřát na sporáku. Asi deset minut poté tam dejte špagety. Nechte je tam asi deset minut. Potom špagety přeceďte a dejte na talíř. Přidejte kečup a posypte nastrouhaným sýrem.

Kiky, Niky, Janča, Vanes, Petr a Radek