Putování do Severní Ameriky

/ 1.B

Putování do Severní Ameriky

Hlásí se námořníci ze 4. A. Na naší cestě napříč světadíly jsme se tentokráte vydali do světadílu Severní Amerika. Při poznávání a objevování tohoto světadílu jsme se seznámili s domorodými obyvateli Ameriky – s indiány. Poznali jsme krásy Grand Canyonu, Niagarských vodopádů, objevili jsme Sochu svobody a víme, jak vypadá sekvojovec obrovský. Celý týden jsme soutěžili a lovili v moři mořské živočichy – hvězdice. Nejvíce jich vylovily Kristýnka Petrová, Andrejka Freiwaldová a Emička Svobodová. Také jsme se zúčastnili v městské knihovně besedy S batohem na zádech, při které jsme cestovali po celé zeměkouli.

S batohem na zádech – Anežka Maršálková

S naší třídou jsme se zúčastnili besedy S batohem na zádech. Když jsme přišli, posadili jsme se a paní knihovnice nám promítaly obrázky, kam a čím vším se dá cestovat – na hory, zříceniny, do Francie na Eiffelovu věž nebo do Itálie, kde mají v Pizze šikmou věž. Potom nám rozdaly různé věci, které jsme měli poznat a říct, k čemu je můžeme při cestování použít. Rozdělili jsme se do skupin a měli jsme napsat, které věci jsme si zapamatovali. Ve skupinách jsme si měli vybrat jeden kontinent a připravit si několik zajímavostí. Potom jsme dostali atlas a v něm jsme podle souřadnic hledali Prahu a Bermudy. Následovala slepá mapa, do které jsme psali názvy kontinentů. Ke konci besedy jsme si zahráli hru Foukaná, která pochází z Filipín a hru Kámen štěstí z Německa.