Říjen v 1. B

/ 1.B

Bramborový týden Druhý říjnový týden byl v naší třídě ve znamení bramborového učení. Brambory nás provázely na každém kroku a v každém předmětu. V českém …

Říjen v 1. B

Bramborový týden

Druhý říjnový týden byl v naší třídě ve znamení bramborového učení. Brambory nás provázely na každém kroku a v každém předmětu. V českém jazyku jsme skládali slova z bramborových slabik. V matematice měly brambory na sobě příklady a my je měli vymalovat, vypočítat a dát do správného pytle se stejným výsledkem. Ve výtvarné výchově jsme bramborovými tiskátky zdobili trička. Pátek byl ve znamení pečených brambor, které nám moc chutnaly. Nechyběla samozřejmě i bramborová básnička, písnička a soutěžili jsme o největší bramboru. Celý týden vyvrcholil bramborovou olympiádou, za kterou jsme byli odměněni medailí a diplomem.

Tělesná výchova trochu jinak

Jednu hodinu tělesné výchovy jsme věnovali setkání s jógou. Přišla za námi paní Miladka, která nás zasvětila do tajů jógy, ukázala nám jógové pozice a my se proměnili v různá zvířátka.

Halloweenský den

Ve čtvrtek 31. října v naší třídě proběhl Halloweenský den. Přišli jsme přestrojeni za duchy, čarodějnice a všelijaká jiná strašidla a přinesli jednu přerostlou obří dýni a jednu menší. Naše vyučování začalo sletem na koberci, kde jsme se všichni představili. Prozradili jsme své jméno, místo, odkud jsme přicestovali. Poté na nás čekaly pracovní listy, v kterých jsme například hledali deset rozdílů v obrázcích dýně, v matematice nechyběly halloweenské dýně s příklady. Dýně musely být zasázeny do správné zahrady u strašidelného hradu. Druhou vyučovací hodinu si pro nás připravili třeťáci malé loutkové divadlo, které se nám moc líbilo. Protože jsme dostali velký hlad, na svačinku jsme si namazali chlebové dýně pomazánkou a obličej vytvořili z červené papriky. Ve výtvarné výchově jsme omalovávali puzzle, které jsme rozstříhali a skládali. Zatímco jsme pracovali, paní učitelka vydlabala a vyřezala námi donesené dýně, strašidelné obličeje se svíčkou uvnitř dotvářely tu správnou atmosféru. Celý den se nám vydařil a všichni si ho hezky užili.