Rozhovor s panem ředitelem J. Krakovičem

/ Kateřina Petrová

Přečíst si můžete části rozhovoru, které se nevešly do říjnového čísla Novoměstska.

Škola má za sebou poměrně náročnou rekonstrukci…
Ano, máme za sebou náročnou, osm měsíců trvající výstavbu výtahu přímo v centru budovy. Naštěstí se podařilo, i díky výborné spolupráci s firmou Staredo, která stavbu realizovala, zajistit bezpečnost a pořádek a vše proběhlo na jedničku. Nyní je budova zcela bezbariérová. Dále jsme vybavili pracovní dílny novým nábytkem, přibyla zde interaktivní tabule, rolety a centrální vysavač. Učebna tak získala moderní parametry, odpovídající dnešním potřebám. Škoda jen, že se nepodařilo prosadit i vybudování přípravny materiálu. Na rekonstrukci také stále čekají padesát let staré učebny fyziky a chemie.

Kuchařky z vaší školní jídelny nedávno uspěly v celorepublikové soutěži, kde získaly 4. místo. Chodíte rád na oběd do školní jídelny?
Ano, mně tam velice chutná, i když si na jídelnu někteří lidé stěžují. Jsem rád, že kuchařky potvrdily, že svoji práci dělají dobře.

Na co si lidé stěžují nejvíce?
My jsme zhruba před pěti lety změnili koncept stravování dle nutričních doporučení ministerstva zdravotnictví. Snažíme se vařit zdravě, připravujeme více vařené i čerstvé zeleniny, obilovin, luštěnin, ryb a bílého masa, omezili jsme klasická česká jídla. To bohužel některým lidem vadí, protože na tento druh stravování nejsou zvyklí. Naším cílem je nabízet dětem vyváženou a zdravou stravu.

Ve škole se tradičně zaměřujete na sport. To bude platit i nadále?
Ano. Máme skvěle fungující Školní sportovní klub, v rámci kterého děti tráví volný čas různými sportovními aktivitami. Naším cílem je poskytnout dětem již od první třídy všestrannou sportovní přípravu. Děti si pod dohledem zkušených vedoucích vyzkouší cyklistiku, atletiku, lezení, míčové hry, gymnastiku, plavání, v zimě lyžování. Spolupracujeme s trenéry různých sportovních oddílů, žáci na druhém stupni proto už poměrně přesně ví, co jim jde, na co mají předpoklady, co je baví, v čem vynikají a na co se mají specializovat.